Przed Polską stoją poważne wyzwania demograficzne – wywiad dla Polish Market

Greygoose Outsourcing od dawna podkreśla skutki niżu demograficznego w Polsce, które negatywnie odbijają się na wskaźnikach polskiego rynku pracy. Niski wzrost populacji i emigracja pracowników powodują, że przedsiębiorstwa coraz chętniej otwierają się na możliwość rekrutacji personelu ze wschodu.

„Nie da się oszukać demografii” – podkreśla Paweł Kułaga, prezes zarządu Greygoose Outsourcing, w wywiadzie dla magazynu ekonomicznego Polish Market.

W publikacji można znaleźć więcej informacji o tym, dlaczego warto szukać pracowników wśród mieszkańców Ukrainy, co podoba im się w naszym kraju, a także o przyszłych planach Greygoose Outsourcing, które swoim zasięgiem obejmują dalszą ekspansję na wschód.

„Rekrutujemy i zatrudniamy w Polsce około 1000 osób z Ukrainy miesięcznie” – dlaczego może to nie wystarczyć i polskie firmy będą musiały szukać pracowników także w innych krajach?

Zapraszamy do zapoznania się z całością wywiadu (w języku angielskim): www.issuu.com/polishmarket/docs/pm_10_277_2018

W numerze pojawił się także artykuł dotyczący historycznego sukcesu wyprawy alpinistycznej w Karakorum zorganizowanej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, sponsorowanej przez Greygoose Outsourcing.

Serdecznie zapraszamy do lektury!